Modificarea pretului contractului de achizitie publica prin act aditional

Intrebare utilizator: "In ordinul 155 al ANRMAP se prevede ca prin act aditional se poate modifica numele partilor, adresa, dar fara a fi afectate cele referitoare la pret. Care este baza legala a acesteia? Multumesc!"

Modificare pret contract de achizitie publica

Pentru modalitatea de modificare a pretului contractului de achizitie publica va rog sa lecturati art. 6 alin. 3 si 97 din HG 925/2006 si art. 122 lit. i si j din OUG 34/2006. Aceste acte normative au forta juridica superioara Ordinului ANRMAP nr. 155/02.10.2006 sens in care au preeminenta la aplicare!

Daca nu s-a pevazut in D.A.

Daca nu s-a pevazut in D.A. si in contract modificarea pretului contractului, se pot actualiza preturile doar in baza art. 97 alin. (2) respectiv alin. (3) lit. (b)?
Multumesc

Autentificare utilizatori

Comentarii recente

Parteneri