ORDONANTA DE URGENTA nr. 35 din 23 aprilie 2013 pentru modificarea si completarea Ordonantei de urgenta a Guvernului nr. 34/2006

inteleg eu bine sau se refera numai la concesiuni .... nu vad niciunde modificarea termenului de 25 zile + nelimitat la licitatii .....

AtaşamentMărime
oug 35 2013.pdf48.42 KB

Ai inteles bine

Ai inteles bine

mostre

Buna ziua, am inteles ca nu mai este posibila descalificarea ofertantilor din cauza mostrelor prezentate. Poate sa ma ajute cineva cu suportul legislativ pentru asta? Sau altfel spus, un ofertant intr-o procedura materiale publicitare care pentru materialele publicitare ce se vor realiza tiparit si pe suport cd depune mostra de tiparituri dar nu si mostra de acelasi material pe cd, este descalificabil sau nu? Multumesc

Pai ii ceri clarificari sa ti

Pai ii ceri clarificari sa ti le depuna si in format CD. Daca nu-ti raspunde il elimini, daca-ti raspunde ok il califici

mostre

Ok, dar in baza a ce ii cer clarificari? Ma refer la prevederea legala care zice k pot sa ii cer clarificari si nu sunt obligata sa ol descalific din prima. Multimesc

In baza art 78 din HG

In baza art 78 din HG 925/2006 ceri clarificari.

INca ceva...unde ai solicitat

INca ceva...unde ai solicitat tu mostrele, adica unde e prinsa cerinta ta privind mostrele???? La calificare, la capacitatea tehnica??? Sau in caietul de sarcini. Daca e prinsa in caiet poti sa-l elimini din prima in temeiul art 36 alin 2 lit a din HG 925/2006

Prezentarea de mostre se

Prezentarea de mostre se considera a fi cerinta de calificare conf. art.188 , alin.(1) litera e) din OUG34/2006 si nu cerinta tehnica a caietului de sarcini. Deasemenea in ordinul 509/2011 in anexa 3 la punctul 2 se precizeaza ca solicitarea mostrelor este strans legata de etapa calificarii si selectiei candidatilor/ofertantilor, neputand fi un factor de evaluare.

Cum adica nelimitat la

Cum adica nelimitat la licitatii?