certificate fiscale tert sustinator tehnic si profesional

In urma participarii la o licitatie de lucrari Autoritatea Contractanta a solicitat clarificari privind depunerea de certificate fiscale pentru tertul sustinator tehnico profesional. Intrebarea mea este: are voie sa solicite acest lucru? Având în vedere ca tertul sustinator tehnico profesional are depusa delaratia privind neîncadarea in art.181 pct. a, c si d, conform legii, trebuie prezentate si certificatele fiscale?
Multumesc.

Nu

A.C. nu are dreptul de a solicita nici prin fisa de date nici ulterior prin clarificari certificatele de atestare fiscala de la tert sustinator.
Conform art. 186 alin. 2, respectiv art. 190 alin. 2 din OUG 34/2006, cu modificarile si completarile ulterioare

Multumiri

Multumesc mult, intrasem in panica ca nimeni nu-mi raspunde.

...

In acest sens, puteti studia si ANEXA 2 aferenta Ordinului 509/ 2011.

Autentificare utilizatori

Comentarii recente

Parteneri