Art.24 din OUG 34/2009

As dori sa stiu daca mai este in vigoare si pe anul 2015 art.24.din OUG 34/2009. Se pot face achizitii de mobilier, aparatura de birou etc. pentru institutiile publice!

Nu

Art. 24/OUG 34/2009 se aplica pana la data de 31.12.2014. Vezi art. 11 din Ordonanta 29/2013.

Si eu am aceeasi problema

Si eu am aceeasi problema .... scrie ca pana la data de 31.12.2014 dar mi-e frica sa nu apara alta Ordonanta sa se aplice si pe anul 2015....
Putem sa stim daca se aplica si pe 2015?!??!
Sa mai astept ??

Va recomand sa nu

Va recomand sa nu achizitionati aceste produse...din experienta: la mijlocul lunii August 2013 pregateam documentele pentru achizitionare mobilier, la o saptamana a fost publicat act normativ prin care se prelungea perioada prin care se interzicea aceste achizitii. Asa ca, eram buna de plata 6000 euro.
Pe cale de consecinta, daca nu este abrogat acest act, nu achizitionati NIMIC.

In anul 2013 art

In anul 2013 art 24/OUG34/2009 era mentinut prin OUG84/2012 art.9

art. 24/ oug 34/2009

Institutiile publice pot face achizitii din cele mentionate la art. 24 din OUG 34/2009, in anul 2015, avand in vedere ca acest articol nu este abrogat?

Vezi prev. art.11 din

Vezi prev. art.11 din ordonanta nr.29 din 27.08.2013 care zice ca prevederile art. 24 din Ordonanta de urgenta a Guvernului nr. 34/2009 cu privire la rectificarea bugetara pe anul 2009 si reglementarea unor masuri financiar-fiscale, aprobata prin Legea nr. 227/2009, cu modificarile si completarile ulterioare, se aplica pana la data de 31 decembrie 2014.
Dupa 31.12.2014 nu a mai aparut nicio reglementare care sa prelungeasca termenul de aplicare a art.24, prin urmare la acea data si-a incetat efectul.
Deci se pot face achizitii din cele mentionate.

@ZOTA DELIA - Sfat: Cumparati

@ZOTA DELIA - Sfat: Cumparati pana mai puteti!!!!!!!!!!! Si urmariti modificarile legislative atent ca sa nu mai intarziati atat ;)

Autentificare utilizatori

Comentarii recente

Parteneri