Act aditional la o negociere fara publicare

Am un contract de achizitie servicii paza valabil pana la 31.12.2014 , si incheiat in urma unei proceduri de negociere fara publicare a unui anunt de participare.Pot sa-l prelungesc cu act aditional anul acesta (pe 3 luni ..de exemplu )pana imi initiez/finalizez procedura noua pe 2015?...mentionez ca unitatea noastra e pavilionara avand vreo 9 cladiri si nu o pot lassa nepazita pana ce finalizez procedura.....multumesc !

Dă-ne mai multe detalii. Din

Dă-ne mai multe detalii. Din câte ştiu serviciile de pază intră pe anexa 2B.

Care este valoarea estimata a

Care este valoarea estimata a noului contract? E mai mare de 134.000 euro fara TVA pe an? Daca nu , vei face achizitie directa pt ca serviciile de paza se incadreaza in anexa 2B

Stiu ca serviciile de paza

Stiu ca serviciile de paza intra pe anexa 2B insa conducerea a decis in 2014 initierea unei proceduri de licitatie offline cu incheiere de acord cadru .Aceasta procedura a fost contestata la CNSC ( pe caiet de sarcini) ....din anumite motive procedura s-a anulat...Si uite asa in Septembrie s-a decis sa se initieze o procedura de negociere fara publicare a unui anunt de participare in urma careia s-a incheiat un contract pentru per.Oct-Dec.14.Valoarea estimata pe an e sub 130.000 euro.....iar actul aditional pe care eu intentionam sa-l inchei este de cca.32.000 euro pentru 4 luni ( Ian - Apr.15)...Credeti ca ar fi ok daca as merge pe act aditional sau ar fi mai intelept sa merg pe achizitie directa....v-as fi foarte recunoscatoare pentru un raspuns.....O zi buna va doresc..

4 luni =32.000 euro => 12

4 luni =32.000 euro => 12 luni = 96.000 euro, deci achizitie directa.

ptr. dan one

Ca sa revenim la o discutie mai veche.Oare Gina 73 trebuie sa dea o notificare pe SEAP cu privire la contractul ce va fi incheiat, notificare conform art.19^1, pentru informare ca a incheiat un contract mai mare de 5000 euro?

Evident ca nu, pt ca nu se

Evident ca nu, pt ca nu se aplica OUG 34 (adica art.19^1) pt serviciile de paza cu valoare mai mica de 134.000 euro fara TVA.

Autentificare utilizatori

Comentarii recente

Parteneri