prelungire contract prin acte aditionale furnizare servicii

Buna ziua, Am incheiat anul trecut un contract de prestari servicii pentru trei luni. Cu cate luni am voie sa prelungesc ( prin act aditional) contractul ?va multumesc

prelungire contract

Orice contract poate fi prelungit prin act aditional (daca nu se specifica in mod expres contrariul), dar nu mai departe de 31.12 a anului in care s-a incheiat contractul. Prelungirea trebuie facuta obligatoriu in termenul de valabilitate al contractului. Daca ai incheiat un contract de servicii pe trei luni in data de 01.10.2008, acesta va expira in 31.12.2008; inainte de data expirarii, il poti prelungi cu maxim 4 luni in 2009, dar numai daca sunt indeplinite conditiile de la art. 6 alin. 3 din HG 925/2006. Spor la treaba!