Instructiune nr 1 din 2 martie 2016

Pe site ANAP INSTRUCŢIUNI nr. 1 din 2 martie 2016 privind modificarea contractului de achiziţie publică în cursul perioadei sale de valabilitate şi încadrarea acestor modificări ca fiind substanţiale sau nesubstanţiale

modicare contract prin procedura negociere fara publicare anunt

Am si eu o intrebare. Am o procedura finalizata de negociere fara publicare anunt de participare pentru anul 2016 pentru produse.Firma respectiva este unic distribuitor pentru aceste produse si nu este din Romania.La anumite produse avem nevoie de o cantitate mai mare dar valoarea nu depaseste 10 la suta din valoarea contractului initial. Este ok daca fac act aditional? Pentru ca avem nevoie de produse urgent si sa reiau procedura numai ca am marit cantitatea cu mai putin de 10 %...este o tampenie

Conform legii ,orice

Conform legii ,orice procedura de achizitie se incheie cu un contract. In continutul oug 34 sau hg 925 nu exista notiunea "act aditional".

contractele cu caracter de

contractele cu caracter de regularitate incheiate pana la 31.12 se mai pot prelungi pe legea noua inca 4 luni adica cel tarziu pana la data de 30.04 a anului urmator?

DA, Art.165 din Norme

DA, Art.165 din Norme

Autentificare utilizatori

Comentarii recente

Parteneri