Garantia acordata lucrarilor executate

Buna ziua,
Am cerut o clarificare unei AC, respectiv: "Va rugam sa precizati care este garantia ce trebuie acordata lucrarilor executate, avand in vedere ca solicitati o declaratie in acest sens in propunerea tehnica." iar raspunsul a fost: "Fiecare ofertant va completa garantia pe care se obliga sa o va acordata lucrarii, garantie care va fi stabilita cu respectarea prevederilor legale in domeniu." Care ar trebui sa fie garantia? precizez ca lucrarea este de imbunatatiri funciare.

Exista o reglementare in

Exista o reglementare in acest sens?

Salut,

Daca intrebarea ta vizeaza perioada de timp vezi art. 1, pct. 3 din Legea nr. 163/2016 pentru modificarea şi completarea Legii nr. 10/1995 privind calitatea în construcţii.

Exact ce cautam... va

Exact ce cautam... va multumesc mult!

Autentificare utilizatori

Comentarii recente

Parteneri