ACHIZITIE DIRECTA

Suntem o AC si ne confruntam cu urmatoarea situatie: in anul 2017 am initiat o procedura simplificata ,am incheiat contractul pentru o perioada de un an,cu data expirarii acestuia in 12.10.2018.Intrebarea noastra este urmatoarea: dupa data de 12.10.2018 putem achizitiona direct conform codului CPV pana la sfarsitul anului sau trebuie initiata din nou procedura de licitatie?Mentionam ca achizitie directa pe codul CPV respectiv nu s-a efectuat in anul 2018.
Va multumim!

Achizitie directa - servicii de audit financiar proiect

Buna ziua,
Avand in vedere instructiunea nr. 1/2017 art. 10 alin (1) care face trimitere la art. 3 alin (6), serviciile de audit financiar sunt "servicii intelectuale"? Respectiv trebuie sa se faca prin creteriul de atribuire "pret-calitate" si nu prin "pretul cel mai scazut"?

Va multumesc anticipat.

Autentificare utilizatori

Comentarii recente

Parteneri