despre modificarea fisei de date a achizitiei !

Care este temeiul legal pentru eliminarea fisei de date a achizitiei ?
Se poate elimina fisa de date a achizitiei sau nu ?

H.G. 395, art. 20,al.(1)

H.G. 395, art. 20,al.(1)