art 43

Buna ziua ,am o nelamurire in legatura cu hotararea nr. 419 din 8 iunie 2018
Se poate achizitiona direct offine pana la o anumita valoare conform acestei hotarari?Nu inteleg ce inseamna " fără a utiliza catalogul electronic sau anunţul prealabil, prin consultarea a minimum trei candidaţi"onform modificatii aduse art.43 din H 395/2016.