negociere fara publicare prealabila - prelungirea perioadei de depunere a ofertelor

Buna ziua! As avea nevoie de un raspuns la urmatoarea intrebare: se poate prelungi perioada de depunere a ofertelor in cadrul unei proceduri de negociere fara publicare prealabila? daca da, care este baza legala? motivul pentru care se solicita este acela ca din cauza termenului foarte strans, ofertanții (operatori economici straini) nu au timpul necesar pentru a depune ofertele. Astfel, motivele invocate de ofertanți nu se înscriu în cele prevăzute la art. 153 din Legea 98/2016.
Multumesc!

Autentificare utilizatori

Comentarii recente

Parteneri